Pieczenie chleba na zakwasie w tradycyjnym piecu chlebowym

chleb edu weekend warsztatyZapraszamy na relację z EduWeekendu, gdzie uczyliśmy się jak upiec tradycyjny chleb na zakwasie. Dodatkowo zachwycaliśmy się niesamowitym klimatem mazurskiej wsi - Sadyba Pobłędzie, która oczarowała nas bez reszty.

Warsztaty dotyczące pieczenia chleba na zakwasie poprowadziła Pani Lucyna Goik, która zabrała nas w świat aromatu i zapachu świeżo pieczonego chleba. Pokazała nam również jak przygotować zaczyn na chleb i jak upiec chleb na zakwasie w piecu chlebowym opalanym drewnem. Następnie udaliśmy się do urokliwego miejsca - Sadyby Pobłędzie, gdzie Pani Barbara Jasińska ugościła nas pysznym obiadem oraz przybliżyła nam historię pieczenia chleba na zakwasie. Posileni i oczarowani Sadybą, wyruszyliśmy z Panem Henrykiem Bazylewiczem na wycieczkę do Puszczy Rominckiej, który w barwny i interesujący sposób przedstawił nam rośliny i zioła wykorzystywane w życiu człowieka, a przede wszystkim w pieczeniu chleba.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dlaczego warto?

Skarbnica pomysłów na spędzanie wolnego czasu i swoboda samorealizacji.

EduWeekend to połączenie nauki i relaksu. W atrakcyjnych miejscach Warmii i Mazur, Podlasia i Suwalszczyzny rozwiniesz swoje hobby.

Więcej

Opinie o nas

 • http://www.tomgarner.co.uk: http://www.tomgarner.co.uk
  profile

  więcej

   
 • Cudownie spędzony czas ! Wspaniałe miejsce oraz wspaniali ludzie :) Umiejętności zdobyte w czasie EduWeekendu z pewnością wykorzystam w przyszłości :)
  Anna

  więcej

   
 • Polecam warsztaty fotograficzne. Bardzo fajnie poprowadzone zajęcia, chociaż nie ukrywam, że było intensywnie. Najważniejsze dla mnie jednak jest, że w końcu nauczyłam się ...
  Kasik

  więcej

   
 • Mój aparat zyskał drugie życie. Przepraszam go za te lata ignorancji. Okazało się, że ma tyle możliwości! Dzięki EduWeekend!
  Kamila

  więcej

Fotorelacje