Stanica kresowa

poczopek5Zapraszamy do agroturystycznego ośrodka jeździeckiego usytuowanego w małej wsi Poczopek, w odległości 35 km od Białegostoku. Ośrodek leży na obszarze Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. To idealne miejsce, żeby odpocząć od zabieganego świata. Tutaj można być blisko niecywilizowanej przyrody, a jednocześnie cieszyć się komfortowymi warunkami.

Okolice Ośrodka

to Puszcza Knyszyńska zachwycająca swoją różnorodnością. Znajdują się tu bory iglaste, cenne przyrodniczo lasy liściaste, a także bagna i liczne trzęsawiska. Podczas leśnych wędrówek można spotkać stado żubrów, a nawet rysia lub wilka!

W odległości 15 km od wsi Poczopek znajduję się jedno z najbardziej znanych podlaskich miasteczek - uzdrowisko Supraśl. To niezwykła miejscowość, z unikalnym mikroklimatem, o bogatej tradycji i wielokulturowości. Znajduje się tu m.in. muzeum ikon, prawosławny monaster, Pałac Buchholtzów oraz wiele małych klimatycznych kaplic.

Teren Ośrodkapoczopek7

Stanica Kresowa położona jest na skraju wsi Poczopek, w urokliwej dolince, pomiędzy dwoma kompleksami leśnymi w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej. Na terenie ośrodka znajduje się dwór, stajnia, kryty lonżownik oraz zadaszona wiata przeznaczona na imprezy plenerowe.

Goście mają możliwość zakwaterowania w starannie i wygodnie urządzonych pokojach. Znajdują się one bezpośrednio nad stajnią bądź w tzw. „Domku Słonecznym”. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę. W trakcie pobytu w Ośrodku goście będą mieli możliwość wypróbowania potraw regionalnych.

Dodatkowe atrakcje

Bliskość Puszczy Knyszyńskiej sprzyja aktywnym formom spędzania wolnego czasu. Ośrodek oferuje swoim Gościom rowery turystyczne oraz przejażdżki bryczką. Dla miłośników koni przewidziane są konne wycieczki lub nauka jazdy w stadninie. Natomiast na najmłodszych Gości czeka plac zabaw. Wieczorem można zrelaksować się w barze z bilardem.

Do dyspozycji w ramach zakwaterowania są:

 • pokój 2-osobowy z łazienką,poczopek10
 • dostęp do Wi-Fi,
 • wypożyczalnia rowerów,
 • bilard.

Jak dojechać:

Wieś Poczopek mieści się 15 km za Supraślem. Należy kierować się drogą na Krynki. Na końcu wsi, przy skraju rozległej Puszczy Knyszyńskiej, znajduje się dolinka ze strumykiem, gdzie usytuowana jest "Stanica Kresowa".

 

Opinie i komentarze

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Dlaczego warto?

Skarbnica pomysłów na spędzanie wolnego czasu i swoboda samorealizacji.

EduWeekend to połączenie nauki i relaksu. W atrakcyjnych miejscach Warmii i Mazur, Podlasia i Suwalszczyzny rozwiniesz swoje hobby.

Więcej

Opinie o nas

 • http://www.tomgarner.co.uk: http://www.tomgarner.co.uk
  profile

  więcej

   
 • Cudownie spędzony czas ! Wspaniałe miejsce oraz wspaniali ludzie :) Umiejętności zdobyte w czasie EduWeekendu z pewnością wykorzystam w przyszłości :)
  Anna

  więcej

   
 • Polecam warsztaty fotograficzne. Bardzo fajnie poprowadzone zajęcia, chociaż nie ukrywam, że było intensywnie. Najważniejsze dla mnie jednak jest, że w końcu nauczyłam się ...
  Kasik

  więcej

   
 • Mój aparat zyskał drugie życie. Przepraszam go za te lata ignorancji. Okazało się, że ma tyle możliwości! Dzięki EduWeekend!
  Kamila

  więcej

Fotorelacje