Warszaty zielarskie

/2
zio__a_na_stron___2_1468500034.jpghttp://eduweekend.pl/images/jse_event/events/zio__a_na_stron___2_1468500034.jpgzio__a_na_stron___1468500097.jpghttp://eduweekend.pl/images/jse_event/events/zio__a_na_stron___1468500097.jpg
piątek, 24-06-2016 -sobota, 25-06-2016 Ośrodek Wczasowy Helena
Jeziorowskie 31, Kruklanki, 11-612, warmińsko-mazurskie
Wolnych miejsc: bez ograniczeń

Jak wykorzystać zioła w codziennej diecie, by jeść smacznie i zdrowo? Jakie są tradycyjne, domowe sposoby na różne dolegliwości? Przyjedź na Mazury na kurs zielarski!

Nauczymy Cię, jak naturalnymi sposobami zwalczyć przeziębienie, wysypki lub katar sienny. Poznasz jak poprawić swoją przemianę materii bez zbędnych suplementów diety. Pokażemy wielorakie zastosowanie ziół. Poza tym będziesz mieć okazję odpocząć na łonie natury w otoczeniu mazurskich jezior. Nowatorski kurs zielarski to nie wszystko, co mamy do zaoferowania. Oprócz udziału w kursie, zapewniamy zakwaterowanie w atrakcyjnym miejscu oraz różnego rodzaju atrakcje.

Właściwości ziół.

Coraz bardziej odchodzą w zapomnienie stare receptury z ziół używane przez babcie, dzięki którym nie raz zostaliśmy wyleczeni z kataru czy bólu brzucha. Powszechnie wiadomo, że w dawnych czasach naturalne sposoby leczenia (ziołolecznictwo) były powszechnie stosowane, gdyż leki obecnie używane nie były dostępne. W pędzie dzisiejszych czasów staramy się żyć zdrowo i naturalnie. Jednak większości z nas umyka fakt, iż istnieje niesamowicie pożyteczna i zróżnicowana grupa roślin, o których istnieniu zapominamy.

Czym są zioła?

Zioła to najbogatsze źródło smaku, aromatu i zdrowia, które mogą być pozyskiwane z naturalnych zasobów, jak również uprawiane w ogrodzie czy doniczkach. Aby w maksymalnym stopniu wykorzystać dobrodziejstwa natury, niezbędna jest odpowiednia wiedza. Z tego też powodu chcemy wskrzesić dawną naukę dotyczącą ziołolecznictwa. Zielarstwo może stać się nie tylko zdobytą wiedzą, ale również zamiłowaniem, pasją. Pokażemy Wam zioła od innej strony. Przekonamy, że to nie chwast, tylko wszędzie dostępny główny składnik stosowany w ziołolecznictwie.

W ramach warsztatów zielarskich w cenie 1 300 zł zapewniamy:

 • udział w warsztatach z zakresu zielarstwa;
 • zakwaterowanie na czas trwania warsztatów w pokojach 2-osobowych wyposażone w: łóżka pojedyncze (z możliwością zsunięcia), szafka nocna, stół, krzesła, telewizor, szafa ubraniowa, łazienka (prysznic, umywalka, WC), internet Wi-Fi;
 • poczęstunek w pokoju w dniu przyjazdu (zamiast kolacji);
 • pełne wyżywienie;
 • ognisko w sobotni wieczór;
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z udziałem w EduWeekendzie.

Czego Cię nauczymy?

Podczas weekendu nauczycie się rozpoznawać różne zioła powszechnie występujące w Polsce. Nabędziecie także praktyczne umiejętności związane ze zbieraniem ziół i ziołolecznictwem. Ponadto nauczymy, w jaki sposób przerabiać i konserwować zioła na gotowe preparaty, m.in. susz, mieszanki, nalewki, syropy, wyciągi. Wszystko to odbywać się będzie pod czujnym okiem pasjonatki ziołolecznictwa – Bogusławy Pastuszyńskiej.

Program warsztatów z zakresu zielarstwa:

 • podstawowe rośliny spożywczo - lecznicze dziko rosnące i uprawne,
 • rozpoznawanie podstawowych roślin zielarskich w ich naturalnym środowisku,
 • pozyskanie ziół, jego ocena, metody konserwacji i przetwarzania do celów leczniczych,
 • kiełkowanie, sadzenie i hodowla ziół,
 • metody zachowania ziół formie spożywczej,
 • wykonanie i degustacja prostych wyrobów.

Nie tylko szkolenie.

Podczas EduWeekendu oferujemy nie tylko udział w szkoleniu z zakresu zielarstwa, ale również zakwaterowanie w atrakcyjnym miejscu. W ramach pobytu zapewniamy nocleg w pokojach 2 -osobowych oraz pełne wyżywienie w Ośrodku Wczasowym "Helena". Oprócz tego postaramy się, aby czas wolny od nauki był pełen niezapomnianych wrażeń. W związku z tym do dyspozycji uczestników warszatów na terenie Ośrodka jest:

 • sprzęt wodny: rowery, kajaki, łodzie wiosłowe,
 • boisko do koszykówki i siatkówki,
 • kijki do Nordic Walking,
 • siłownia,
 • tenis stołowy.

Zapraszamy na warsztaty zielarskie w samym sercu Mazur!

 

Warunkiem rezerwacji miejsca na EduWeekend jest opłacenie zaliczki w wysokości 30% ceny lub wpłata całkowita. Szczegóły rezerwacji i płatności opisane są w Regulaminie.

 

Pakuj dresy, wygodne buty i przyjeżdżaj. Oprócz niesamowitych wrażeń otrzymasz upominek na zakończenie szkolenia, którym będziesz mógł pochwalić się tym, co zostali w domu.  

 
 
  
 

Masz pytania, skontaktuj się z nami

Dlaczego warto?

Skarbnica pomysłów na spędzanie wolnego czasu i swoboda samorealizacji.

EduWeekend to połączenie nauki i relaksu. W atrakcyjnych miejscach Warmii i Mazur, Podlasia i Suwalszczyzny rozwiniesz swoje hobby.

Więcej

Opinie o nas

 • http://www.tomgarner.co.uk: http://www.tomgarner.co.uk
  profile

  więcej

   
 • Cudownie spędzony czas ! Wspaniałe miejsce oraz wspaniali ludzie :) Umiejętności zdobyte w czasie EduWeekendu z pewnością wykorzystam w przyszłości :)
  Anna

  więcej

   
 • Polecam warsztaty fotograficzne. Bardzo fajnie poprowadzone zajęcia, chociaż nie ukrywam, że było intensywnie. Najważniejsze dla mnie jednak jest, że w końcu nauczyłam się ...
  Kasik

  więcej

   
 • Mój aparat zyskał drugie życie. Przepraszam go za te lata ignorancji. Okazało się, że ma tyle możliwości! Dzięki EduWeekend!
  Kamila

  więcej

Fotorelacje