Żyj zdrowo - warsztaty zielarskie

/4
__yj_zdrowo_-warsztaty_zielarskie003_1469716250.jpghttp://eduweekend.pl/images/jse_event/events/__yj_zdrowo_-warsztaty_zielarskie003_1469716250.jpg__yj_zdrowo_-warsztaty_zielarskie001_1469716259.jpghttp://eduweekend.pl/images/jse_event/events/__yj_zdrowo_-warsztaty_zielarskie001_1469716259.jpg__yj_zdrowo_-warsztaty_zielarskie002_1469716266.jpghttp://eduweekend.pl/images/jse_event/events/__yj_zdrowo_-warsztaty_zielarskie002_1469716266.jpg__yj_zdrowo_-warsztaty_zielarskie004_1469716272.jpghttp://eduweekend.pl/images/jse_event/events/__yj_zdrowo_-warsztaty_zielarskie004_1469716272.jpg
sobota, 24-06-2017 -niedziela, 25-06-2017 Gospodarstwo ekologiczne
Główka18, Gołdap, 19-500
Wolnych miejsc: 10

Jak wykorzystać zioła w codziennej diecie, by jeść smacznie i zdrowo? Jakie są tradycyjne, domowe sposoby na różne dolegliwości? Przyjedź na Mazury na warsztaty zielarskie!

Nauczymy Cię, jak naturalnymi sposobami zwalczyć przeziębienie, wysypki lub katar sienny. Poznasz jak poprawić swoją przemianę materii bez zbędnych suplementów diety. Pokażemy wielorakie zastosowanie ziół. Poza tym będziesz mieć okazję odpocząć na łonie natury w otoczeniu mazurskich jezior. Nowatorski kurs zielarski to nie wszystko, co mamy do zaoferowania.

Właściwości ziół.

Coraz bardziej odchodzą w zapomnienie stare receptury z ziół używane przez babcie, dzięki którym nie raz zostaliśmy wyleczeni z kataru czy bólu brzucha. Powszechnie wiadomo, że w dawnych czasach naturalne sposoby leczenia (ziołolecznictwo) były powszechnie stosowane, gdyż leki obecnie używane nie były dostępne. W pędzie dzisiejszych czasów staramy się żyć zdrowo i naturalnie. Jednak większości z nas umyka fakt, iż istnieje niesamowicie pożyteczna i zróżnicowana grupa roślin, o których istnieniu zapominamy.

zielarstwo003zielarstwo010zielarstwo015zielarstwo020zielarstwo030zielarstwo033

Czego Cię nauczymy?

Podczas weekendu nauczycie się rozpoznawać różne zioła powszechnie występujące w Polsce. Nabędziecie także praktyczne umiejętności związane ze zbieraniem ziół i ziołolecznictwem. Ponadto nauczymy, w jaki sposób przerabiać i konserwować zioła na gotowe preparaty, m.in. susz,mieszanki, nalewki, syropy, wyciągi. Wszystko to odbywać się będzie pod czujnym okiem pasjonatki ziołolecznictwa – Bogusławy Pastuszyńskiej.

Program warsztatów z zakresu zielarstwa:

 • rozpoznawanie podstawowych roślin zielarskich w ich naturalnym środowisku,
 • kiełkowanie, sadzenie i hodowla ziół,
 • w jaki sposób przechowywać i przetwarzać zioła,
 • co można zrobić z ziołami,
 • przygotowywanie suszu, nalewek, syropów z ziół i nie tylko,
 • degustacja gotowych wyrobów.

Miejsce prowadzenia warsztatów ziołowych

Gospodarstwo ekologiczneZajęcia z zakresu zielarstwa prowadzone będą w gospodarstwie ekologicznym prowadzonym przez Panią Bogusławę Pastuszyńską oraz jej męża. Gospodarstwo położone jest w maleńkiej wsi położonej w województwie warmińsko - mazurskim w powiecie gołdapskim nieopodal dzikiej Puszczy Boreckiej w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

 

 

W ramach warsztatów zielarskich w cenie 790 zł zapewniamy:

 • udział w warsztatach z zakresu zielarstwa;
 • materiały szkoleniowe;
 • zajęcia poprowadzone w ekologicznym gospodarstwie rolnym;
 • barek kawowy oraz poczęstunek w trakcie trwania zajęć;
 • miło i konstruktywnie spędzony weekend;
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z udziałem w EduWeekendzie.

 

Zapraszamy na warsztaty zielarskie w samym sercu Mazur!

 

Warunkiem rezerwacji miejsca na EduWeekend jest opłacenie zaliczki w wysokości 30% ceny lub wpłata całkowita. Szczegóły rezerwacji i płatności opisane są w Regulaminie.

 

Pakuj dresy, wygodne buty i przyjeżdżaj. Oprócz niesamowitych wrażeń otrzymasz upominek na zakończenie szkolenia, którym będziesz mógł pochwalić się tym, co zostali w domu.   

 

 
 
  
 

Masz pytania, skontaktuj się z nami

Dlaczego warto?

Skarbnica pomysłów na spędzanie wolnego czasu i swoboda samorealizacji.

EduWeekend to połączenie nauki i relaksu. W atrakcyjnych miejscach Warmii i Mazur, Podlasia i Suwalszczyzny rozwiniesz swoje hobby.

Więcej

Opinie o nas

 • http://www.tomgarner.co.uk: http://www.tomgarner.co.uk
  profile

  więcej

   
 • Cudownie spędzony czas ! Wspaniałe miejsce oraz wspaniali ludzie :) Umiejętności zdobyte w czasie EduWeekendu z pewnością wykorzystam w przyszłości :)
  Anna

  więcej

   
 • Polecam warsztaty fotograficzne. Bardzo fajnie poprowadzone zajęcia, chociaż nie ukrywam, że było intensywnie. Najważniejsze dla mnie jednak jest, że w końcu nauczyłam się ...
  Kasik

  więcej

   
 • Mój aparat zyskał drugie życie. Przepraszam go za te lata ignorancji. Okazało się, że ma tyle możliwości! Dzięki EduWeekend!
  Kamila

  więcej

Fotorelacje